FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
10l akrylowe maleństwo :)
Autor Wiadomość
Hex 

Wysłany: 2017-11-10, 11:45   10l akrylowe maleństwo :)

Jak w temacie. Trzeba spróbować czegoś nowego :) , więc postanowiłem zrobić sobie akrylowy zbiornik o wymiarach 36x18,2x16h z 8mm dociętych na wymiar kawałków akrylu. Czemu taka grubość bo akurat nie miałem innej i ma być to poligon doświadczalny :) dla tego typu zbiorników oraz do testowania rozwiązań takich jak nowe typy lamp :) czy inne urządzenia ale do rzeczy. Efekt przerósł moje oczekiwania co do przejrzystości i hmmmm ow to pikuś przy tym :) a byłem sceptycznie nastawiony.

Zawczasu napiszę kilka odpowiedzi :) zanim padną pytania
-użyłem kleju do akrylu cholerstwo jest strasznie agresywne i nie należy stosować go w pomieszczeniach słabo wentylowanych i bez okularów ochronnych (teraz wiem to i ja)
-materiały nabyte w łodzi metr 2 kosztuje od 170-350zł w zależności kto jakiej grubości by sobie życzył
-nie, nie podam kosztów akrylu użytego na ten zbiornik

szczelności jeszcze nie sprawdzałem brak czasu póki co sobie stoi i leży ;p czeka na dzień wolny :)

p.s uwaga na przyszłość nie kleić na kartonach ;p ani na niczym innym co może się przykleić hehe

Hex 

Wysłany: 2017-11-10, 11:46   

Chyba w dobrym dziale :) jest post

marutti

Wysłany: 2017-11-10, 13:57   

Ciekawie wygląda. Kiedyś gdzieś czytałem i widziałem zdjęcia z budowy akwarium z akrylu, chyba coś powyżej 1000 litrów. Z opisu i później ze zdjęć widać było, że ryby były jakby zawieszone w powietrzu. Ciekawy efekt i naprawdę robiło wrażenie. :)

Daro 
Darek

Wysłany: 2017-11-10, 16:03   

Tylko ścianki z tego co widzę nie sa wycinane i sklejane wg. sztuki klejenia zbiorników szklanych ... Tak miało być ?

zybi 

Wysłany: 2017-11-10, 16:11   

Ciekawe jaka będzie przejrzystość akrylu po czasie. Mam na myśli osadzanie się nalotu z wody. Kiedyś miałem jakieś naczynie z akrylu właśnie i po pewnym czasie było prawie mleczne. Ale oczywiście kryl akrylowi nierówny. Obawiam się próby wodnej :D

Hex 

Wysłany: 2017-11-11, 00:03   

Daro, moja omyłeczka ;p ale nie mam co narzekać to jedne z pierwszych akwa jakie mam w planie zrobić :)

marutti, czyżby projekt akwarium a może zbiorniki Amano[*] bo one maja fronty z akrylu grubego

zybi, też jestem ciekaw ale ten akryl i jak chyba każdy ma filtr uv wydaje mi się że ciężką chemię trzeba lać by tak było :)

marutti

Wysłany: 2017-11-11, 14:29   

Hex nie pamiętam już gdzie, ale całkiem możliwe, że projekt akwarium.:)
Sam jestem ciekaw jak takie akwarium będzie się sprawowało w odleglejszym czasie. :)

Harek 

Wysłany: 2017-11-11, 14:59   

Jeśli akryl kupiony przez Ciebie jest dobrej jakości, to nie powinno być problemów jeśli chodzi o jego przejrzystość po pewnym czasie.

Przy takim akwa, trzeba uważać na czyszczenie "szyb". Akryl lubi się porysować. Jest na to bardziej wrażliwy niż szkło OW.

Hex 

Wysłany: 2017-11-14, 11:40   

Harek, doskonale o tym wiem a co do jakości to się okaże :) na dzień dobry po a przejrzystością podoba i się motyw że jest z filtrem UV od razu może az takich glonów nie będzie hehe

marutti, Oni tam robią cuda z akrylu

Odpowiedz do tematu