FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaria grzałki
Autor Wiadomość
marek1984-221 

Wysłany: 2018-03-12, 05:45   Awaria grzałki

Jak w temacie, kupiłem grzałkę dwa tygodnie temu, wszystko było ok ,dopuki nie pękła w zbioroku, po czym się z niej zakopciło , została odłączona i wyciągnięta z akwarium. Na drugi dzień zaczęły mi padać otoski I krewetki, podmieniem połowę wody , lecz nadal były zgony,postanowiłem resztę obsady przenieś do nowego niedojrzałego zbiornika (wystartowany tydzień temu, na wodzie z podmian).Teraz proszę o poradę, co ze zbiornikiem w którym strzeliła grzałka, restart?

Mariusz83 
mariusz

Wysłany: 2018-03-12, 11:20   

Myślę, że awaria grzałki nie powinna skutkować podaniem ryb, szczególnie ze zaczęły padać dopiero na drugi dzień.

marek1984-221 

Wysłany: 2018-03-12, 14:32   

Woda potem miała nieprzyjemny zapach, jakby spalenizny, nic innego w zbiorniku nie było mieszane, był stabilny ponad rok czasu,dodam jeszcze tylko że po zdażeniu badałem wode i mi przewodność rosła do ponad 500 μS, gdzie zawsze była na poziomie od 400 do 430 μS.
Czyli coś jest w wodzie.

steemp 
Mariusz

Wysłany: 2018-03-13, 01:11   

Taka moja drobna sugestia. Czy to nie czasem jakieś związki metali, które dostały się do wody ze spirali grzałki kiedy pękła i się spaliła?
Co do spięcia które miało również miejsce w akwarium, może i ono miało jakiś wpływ...
W końcu poraziło je prądem. ;-) Czy np. układ nerwowy nie zaczął im szwankować... Ciekawa sprawa z tym, że dopiero drugiego dnia zauważyłeś zgony. Nie zaobserwowałeś czasem, tego samego dnia innego ich zachowania?
Podmień większość wody. Może jeszcze wkłady w filtrze (jeśli masz kubełkowy). Powinno myślę być ok.

marek1984-221 

Wysłany: 2018-03-13, 06:16   

steemp napisał/a:
Taka moja drobna sugestia. Czy to nie czasem jakieś związki metali, które dostały się do wody ze spirali grzałki kiedy pękła i się spaliła?
Co do spięcia które miało również miejsce w akwarium, może i ono miało jakiś wpływ...
W końcu poraziło je prądem. ;-) Czy np. układ nerwowy nie zaczął im szwankować... Ciekawa sprawa z tym, że dopiero drugiego dnia zauważyłeś zgony. Nie zaobserwowałeś czasem, tego samego dnia innego ich zachowania?
Podmień większość wody. Może jeszcze wkłady w filtrze (jeśli masz kubełkowy). Powinno myślę być ok.

Sytuacja miała miejsce w piątek po południu, nie miałem czasu siedzieć wieczorem przy akwa i obserwować, zgony zauważałem w sobotę rano i zaraz podmieniłem 10l wody i wylowilem trupy

JLF 

Wysłany: 2018-03-14, 17:45   

Coś tam z chemii na metalurgi było i ja zrobiłbym dokładny reset, płukanie itp..
50 - akwarium Bobo.

marek1984-221 

Wysłany: 2018-03-15, 06:20   

Decyzja zapadła, robię reset. A korzeń i kokos wyrzucić ,czy można jeszcze uratować?

steemp 
Mariusz

Wysłany: 2018-03-15, 15:15   

Według mnie wszystko możesz zostawić. Tylko jak pisał wcześniej JLF dobrze wszystko wypłucz. Ewentualnie korzeń i kokos możesz jeszcze wygotować, choć nie wiem czy to do końca jest konieczne.

Odpowiedz do tematu