FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Eheim 2211
Autor Wiadomość
timek77 

Wysłany: 2018-03-03, 13:32   Problem z Eheim 2211

Mam problem z eheim 2211.Posiadam akwarium 100 litrowe w ktorym mam ten filtr.Na rurce zasysajacej zalozylem gabke z grubymi oczkami zeby juz wstepnie wylapac zabrudzenia.Lecz po jakichs 3-4 tygoniach przeplyw wody w filtrze mi spada pomimo wyczyszczenia gabki na rurce wlotowej.Mial ktos moze podobny problem?

steemp 
Mariusz

Wysłany: 2018-03-03, 17:10   

Co prawda posiadam filtr wewnętrzny, ale z tego co wiem u kuzyna w filtrze zewnętrznym po mimo jego wyczyszczenia zamulają się również rurki i zawory, co za tym idzie zmniejsza się przez to przepływ wody. Może u Ciebie właśnie to stanowi problem.
Ostatnio zmieniony przez steemp 2018-03-03, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  

Harek 

Wysłany: 2018-03-03, 17:25   

Jakie masz wkłady wewnątrz filtra???

Rammek 
Administrator

Wysłany: 2018-03-03, 17:34   

timek77, przede wszystkim ten filtr jest za słaby na Twoje akwarium, a prefiltr jeszcze zmiejsza jego przepływ. Max dla niego to ok. 40l zbiornik, a Ty masz aż 100l. Jeśli masz miejsce to pomyśl nad czymś lepszym. Niekoniecznie musi być to Eheim mimo, że robi bardzo dobre filtry. Jeśli masz ograniczony budżet to możesz pomyśleć nad czymś tańszy, ale o większych gabarytach i większym przepływie. Lepiej jak jest z czego przykręcić niż jak nie ma z czego dodać.
U mnie w podobnym zbiorniku (108l) działa Eheim 2226 i jest odkręcony na full. Oczywiście mam też prefiltr :)

To co Nas łączy potrafi Nas podzielić.

timek77 

Wysłany: 2018-03-26, 09:47   Filtr halasuje

Witam.Kupilem oststnio uzywanego Eheima 2213.Na poczatku dzialal ok ale po paru godzinach zaczal halasowac.Domyslilem sie ze to wina wirnika a ze mam jeszcze eheima 2211 to przelozylem tylko lopatki z wirnikow i zainstalowalem wirnik z 2211 do 2213.Dziala cicho lecz przy probie przykrecenia przeplywu zaczyna halasowac.W zwiazku z czym mam pytanie czy ktos mial podobne problemy jesli tak to jak je rozwiazal.Mysle ze to moze byc albo wina wirnika i musialbym kupic nowy albo winne moga byc te gumki od oski.Pozdrawiam

Daro 
Darek

Wysłany: 2018-03-26, 17:40   

Z tego co pamiętam to podobny problem miał Alkorta i on go rozwiązał kupując nowy wirnik i ośkę.
Najpierw wymienił wirnik - pomogło trochę , potem wymienił dodatkowo wspomnianą ośkę i nastała cisza ...
Nie wiem czy często bywa na forum , ale możesz spróbować wysłać do niego pw i zapytać go o ten problem .

timek77 

Wysłany: 2018-04-22, 10:06   

Wymienilem oske i wirnik i nastała cisza :)

Daro 
Darek

Wysłany: 2018-05-12, 22:33   

No i widzisz ... Jednak pomogło. Wycierające się ośki to powszechny problem w tych filtrach , jeden z nielicznych jaki je trapi . :) Tylko trzeba pamiętać aby starać się wymieniać jednocześnie i ośkę i wirnik , bo w trakcie eksploatacji się wycierają i wymiana jednego elementu nie zawsze pomaga .

Odpowiedz do tematu