FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mech na korzeniu
Autor Wiadomość
timek77 

Wysłany: 2018-04-28, 11:37   Mech na korzeniu

Witam.Otrzymalem ostatnio wieksza ilosc mchu i postanowilem zrobic 3 podejscie do mchu na korzeniu.Narazie nie mam czasu zeby zbadac paremetry wody-jak tylko znajde chwile to zbadam i podam.Oswietlenie mam ledowe ok0/5 wat na litr,podaje CO2 zbimbrowni metoda z sody i kwasku.Podaje raz w tyg Profito 6ml na moje akwarium (ok.100l).Parametry jakie mialem ostatnio przed zmiana filtra(mialem eheima 2211 i zmienilem go na 2213)
PH-7,4
PO4-1mg/l
NH3-1mg/l
NO3-20mg/l
GH-10
KH-7
K-10mg

Mam tez pytanie poniewaz ostatnio szczepilem pojedyncze galazki tzn.kladlem jedna obok drugiej a teraz zaszczepilem kladac kepki jedna kolo drugiej.Ktora metoda jest lepsza?

Daro 
Darek

Wysłany: 2018-05-12, 22:28   

Właśnie nadrabiam zaległości i przeczytałem ten post ...
Dwie kwestie :
- Co do mchu , to zależy od gatunku , bo mchy o kształcie gałązki taki jak ma np peacock czy christmas można szczepić kępkami , bo będzie szybszy efekt , a wszelkie nierówności we wzroście korygujemy cięciem.
Natomiast mchy takie jak "Fox" ( fissidensy) lepiej się prezentują na dużych powierzchniach jak są szczepione gałązka przy gałązce jak dachówki na dachu :)

- Co mnie jeszcze zaintrygowało , to podany przez Ciebie poziom NH3 w akwarium ... 1,0 mg/l to spora wartość ... znikło to czy nie ? Bo powinno być praktycznie 0 .

Odpowiedz do tematu