FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie krewetek
Autor Wiadomość
mib86 

Wysłany: 2016-06-20, 20:48   Dziwne zachowanie krewetek

Czy to normalne że krewetki siedzą przy powierzchni wody? Wcześniej pływały normalnie po całym zbiorniku a jak wsadziłem karmidełko i przyciąłem trawnik to przykleiły się do szyby.

Daro 
Darek

Wysłany: 2016-06-20, 23:00   

Nadmiar czegoś w wodzie - np. może po dużej przycince lub spowodowany tym np . deficyt tlenu.
Może podmiana wody i zwiększona filtracja/napowietrzanie pomogą . Nie zaszkodzi też wrzucić trochę węgla aktywnego ...

mib86 

Wysłany: 2016-06-21, 03:27   

Daro napisał/a:
Nadmiar czegoś w wodzie - np. może po dużej przycince lub spowodowany tym np . deficyt tlenu.
Może podmiana wody i zwiększona filtracja/napowietrzanie pomogą . Nie zaszkodzi też wrzucić trochę węgla aktywnego ...

Możliwe, podkręcę filtr, możliwe że ruszyłem podłożem i coś z podłoża wyszło. Nie wiem będę obserwował i informował co i jak. Poniżej zdjęcia jak to wygląda. Kilka siedzi na filtrze, kilka na gąbce a jedna spaceruje po dnie.

Michał 
Administrator
współzałożyciel

Wysłany: 2016-06-21, 11:20   

jak dla mnie to normalne zachowanie, nie ma powodów do paniki, łażą wszędzie, potrafią nawet do filtra wchodzić
27 L - Borneo-Kostka

mib86 

Wysłany: 2016-06-21, 11:30   

Michał napisał/a:
jak dla mnie to normalne zachowanie, nie ma powodów do paniki, łażą wszędzie, potrafią nawet do filtra wchodzić

No wlasnie zona dzwonila i mowila ze juz tylko 3 siedza a reszta normalnie sie zachowuje. Sprawdze jak wroce z pracy, ale wiesz jak to jest, nowy baniak, nowe doswiadczenie czlowiek chucha i dmucha zeby wszystko bylo jak najlepiej :)

Michał 
Administrator
współzałożyciel

Wysłany: 2016-06-21, 11:33   

nowy zbiornik to sie krępują pewno :)
jak sie oswoją ze ich to będzie szaleństwo
27 L - Borneo-Kostka

mib86 

Wysłany: 2016-06-22, 03:56   

Podzielę się wynikami moich obserwacji. Otóż wszystko wróciło do normy. Krewetki pełzają po całym akwarium. Możliwe że ich zachowanie było wynikiem stresu, spowodowanego wycinką. Jedna albo 2 zrzuciły wylinkę:)

LaBai 

Wysłany: 2016-06-22, 07:29   

Kiedyś czytałem, że krewetki często przyśpieszają wylinkę gdy coś było nie tak w bańce, możliwe że po prostu przy cięciu roślin uwolniły się jakieś małe ilości nawozów i stąd ta "ucieczka ku górze". Ja kiedyś z braku czasu kupiłem jakąś bacope na start zbiornika byleby zielone coś było i miałem problem, bo krewetki chciały wyjść z bańki. Po wyjęciu bacopy i podmianie 30% wody wszystko wróciło do normy. Wszystko przez to, że podzieliłem bacopy na mniejsze sadzonki.

mib86 

Wysłany: 2016-06-22, 09:04   

LaBai napisał/a:
Kiedyś czytałem, że krewetki często przyśpieszają wylinkę gdy coś było nie tak w bańce, możliwe że po prostu przy cięciu roślin uwolniły się jakieś małe ilości nawozów i stąd ta "ucieczka ku górze". Ja kiedyś z braku czasu kupiłem jakąś bacope na start zbiornika byleby zielone coś było i miałem problem, bo krewetki chciały wyjść z bańki. Po wyjęciu bacopy i podmianie 30% wody wszystko wróciło do normy. Wszystko przez to, że podzieliłem bacopy na mniejsze sadzonki.

To ciekawa informacja, ja mam u siebie Parwule (to jest ten trawnik) ale to sa male sadzonki dopiero zaczynajace ekspansje. Dodatkowo mam druga rosline tylko zapomnialem nazwy (zielone liscie z gory czerwone/buraczkowe od dolu, liscie takie wyciagniete lezki).

LaBai 

Wysłany: 2016-06-22, 11:41   

Ta sytuacja dotyczy łodygowców, także w Twoim przypadku to na 99% nie to :)

Daro 
Darek

Wysłany: 2016-06-23, 08:20   

Eleocharisy ( czyli też parvula) mają pewne działanie allelopatyczne , więc przy obfitym cięciu czasami może się "coś" do wody wydzielić.
Rośliny to też przecież żywe organizmy i mogą po zmianie parametrów wody/uszkodzeniu mechanicznym w specyficzny sposób na to reagować , np anubiasy wydzielają szkodliwe szczawiany .
Każda roślina ma w sobie inny związek "aktywny" i może mieć różne działania allelopatyczne . Jedne wpływają na inne rośliny , a inne na glony , ślimaki , krewetki , pierwotniaki czy nawet ryby. Jest to w jakimś sensie problem , ale też i może być wykorzystane w akwarium profilaktycznie w celu ograniczania pewnych szkodliwych zjawisk zjawisk.
To już chyba teraz kolega mib86 będzie wiedział jak robić przycinki i że należy przy tym podmienić wodę , ewentualnie dodać jeszcze przy tym węgiel czy preparat "osłonowy" dla krewetek.

mib86 

Wysłany: 2016-06-23, 08:26   

Daro napisał/a:
Eleocharisy ( czyli też parvula) mają pewne działanie allelopatyczne , więc przy obfitym cięciu czasami może się "coś" do wody wydzielić.
Rośliny to też przecież żywe organizmy i mogą po zmianie parametrów wody/uszkodzeniu mechanicznym w specyficzny sposób na to reagować , np anubiasy wydzielają szkodliwe szczawiany .
Każda roślina ma w sobie inny związek "aktywny" i może mieć różne działania allelopatyczne . Jedne wpływają na inne rośliny , a inne na glony , ślimaki , krewetki , pierwotniaki czy nawet ryby. Jest to w jakimś sensie problem , ale też i może być wykorzystane w akwarium profilaktycznie w celu ograniczania pewnych szkodliwych zjawisk zjawisk.
To już chyba teraz kolega mib86 będzie wiedział jak robić przycinki i że należy przy tym podmienić wodę , ewentualnie dodać jeszcze przy tym węgiel czy preparat "osłonowy" dla krewetek.

Daro, naturalnie. Jak mówiłem człowiek na błędach się uczy. Ostatnio nabyłem książkę Dany Walstad odnośnie ekologii w akwarium. Ona własnie porusza tam tematy o których wspomniałeś. A swoja droga w dziale poświęconym wodzie w akwarium zamieściłem właściwości kranówki z dzielnicy północ. Niestety za bardzo się nie znam, może ktoś na nie spojrzeć i powiedzieć "co ulepszyć" i jak ?

Odpowiedz do tematu